ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանը մարտի 5-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին:
Կողմերը կարեւորել են երկու երկրների ու ժողովուրդների միջեւ ձեւավորված ամուր բարեկամական կապերի ու ավանդական ջերմ հարաբերությունների զարգացումը: Զրուցակիցները միջպետական հարաբերությունների ընդլայնման համատեքստում ընդգծել են խորհրդարանական դիվանագիտության դերը, կարեւորել օրենսդիրների հաճախակի փոխայցերը: Անդրադարձ է կատարվել միջխորհրդարանական կառույցներում համատեղ աշխատանքի անհրաժեշտությանը, երկկողմ եւ բազմակողմ ձեւաչափերով փոխգործակցության ակտիվացմանը:
Միքայել Մելքումյանն առաջարկել է երկու երկրների խորհրդարանների հանձնաժողովների համագործակցության համատեղ ձեւաչափ ստեղծել, որն առավել սերտ շփումների ու գործնական կապերի ընդլայնման հնարավորություն կընձեռի: Դեսպանն այս հարցում իր իրավասության շրջանակում աջակցության պատրաստակամություն է հայտնել:

М.Мелкумян принял посла Грузии в Армении
5 марта председатель Постоянной комиссии НС по вопросам региональной и евразийской интеграции   НС М.Мелкумян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Грузии в РА Г.Саганелидзе.
Стороны отметили развитие сформировавшихся крепких дружественных и традиционных теплых отношений между двумя странами и народами. В контексте расширения межгосударственных отношений собеседники подчеркнули роль парламентской дипломатии, частые взаимные визиты парламентариев. Особо выделены необходимость совместной работы в межпарламентских структурах, активизация взаимодействия в двустороннем и многостороннем форматах.
М.Мелкумян предложил создать совместный формат сотрудничества комиссий парламентов двух стран, который предоставит возможности для еще большего расширения контактов  и деловых связей. Посол выразил готовность оказать содействие в этом вопросе в рамках своих полномочий.